Z Babičkinej záhrady je Dobromysel

V bio obchode Dobromysel dostávame neúrekom správ typu: prečo, začo, načo, odkedy a čo tajomné za tým je…

Keď som v roku 2011 založila FB stránku Babičkina záhrada a napísala som tam svoj prvý príspevok, ani som len netušila, aký obrovský záujem medzi ľuďmi vyvolá moje bylinkárčenie, rady a recepty. Z malej FB stránky so zápiskami o bylinkovaní vznikol doslova kolos v podobe e-shopu, popri ktorom som stihla založiť aj moju milovanú kamennú predajňu v Nitre s rovnakým názvom, nakoľko mi dlhodobo  a veľmi chýbal v e-shope priamy kontakt so zákazníkmi.

Počas niekoľkých rokov strávených v e-shope som si neustále rozširovala vzdelanie, objavila som zázrak v podobe čínskej medicíny, prehlbovala si vedomosti v diagnostikovaní a terapiách, napísala knihu o bylinkách a tiež pochopila, že kontakt s ľuďmi v obchodíku a pomoc ľuďom ma napĺňa omnoho viac ako práca s faktúrami, výplatami, tabuľkami a štatistikami. Keďže dušu dlhodobo klamať nedokážeme a čas je vzácny, rovnako ako sila urobiť správne, hoci ťažké rozhodnutie. Od apríla 2019 má teda e-shop nového majiteľa.

Je prirodzené, že každý vkladá do projektu svoje vízie a kvality, a tak Babičkina záhrada e-shop a Babičkina záhrada kamenná predajňa sa začali úplne prirodzene od seba vzďaľovať sortimentom, servisom aj službami. A to bol čas, kedy sme si povedali, že chceme ísť medzi vás pod novým názvom, aby ste si nás mylne nespájali e-shopom, ktorý sa vydal trochu inou cestou.

Tak sa zrodil bio obchod Dobromysel. Lokálny priestor pre Nitranov, kde sa nielen predáva, ale aj vzdeláva, robí osveta, radí, určuje smer v oblasti zdravého životného štýlu. Aký iný názov by sa pre toto miesto hodil viac ako dobromysel – tradičná slovenská bylinka známa aj pod názvom pamajorán alebo oregano, ktorá je známa svojou nezameniteľnou chuťou a upokojujúcimi účinkami s nádhernou farbou a vôňou. Názov, v ktorom sa spája dobro, zdravie a láska.

Obchodík prešiel rekonštrukciou a obliekli sme si nové šaty. Ďakujeme za vašu podporu, milé slová, spätnú väzbu a vaše opakované návštevy. Prajeme vám zo srdca, aby ste sa nebáli robiť silné, hoci ťažké rozhodnutia a zmenu vnímali ako jedinú životnú istotu.

Pulibkované: 1.10.2019, napísala: Miriam Latečková